Unsalanweb Tasarım Bilişim Hizmetleri SEO

Seo Nasıl Yapılır ?

SEO NASIL YAPILIR ?

Merhaba Değerli Takipçilerimiz. Seo Nasıl Yapılır ?

İlk olarak ve ne anlama gelmektedir, biraz bundan bahsedelim. SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan ve arama motoru optimizasyonu anlamına gelen bir kısaltmadır.

SEO ; bir hedeftir diyebiliriz. Arama motoru optimizasyonları tarafından belirlenen sıralamamız, içeriğimizin o kadar çok kişiye ulaşması, etkileşime girmesi anlamına gelmektedir. Yapılan araştırmalara göre, sıralamanın ilk üç sırasında yer alan web sayfalarının tıklanma oranı % 30 olmakla beraber, sıralamada 9. sırada yer alan web sayfalarının ziyaret oranı %2 de kalmaktadır.

 ; dijital dünyada yer alan tüm web siteleri için kritik önem taşımaktadır. Başarılı bir altyapısına sahip web sitesi, rakiplerinden bir adım öne çıkacaktır ve marka bilinilirliği artacaktır. Aşağıda  tarafından belirlenen kriterlere uygun bir web sayfasında çalışmalarının nasıl olması gerektiği hakkında ki detayları inceleyebilirsiniz.

  • Domain adı ve domain yaşı ( alan adınız )  çalışmalarınız için önemlidir.
  • Sitenizin hızı, kolay ulaşılabilir olması  açısından önemlidir.
  •  için belirlenen teknik detaylara uygun bir web sayfası altyapısı kurmak çok önemlidir. ( Aşağıda yer alan teknik detaylara tıklayarak sitemiz de bulunan ilgili yazılarımıza ulaşabilir ve gerekli bilgileri okuyabilirsiniz. )
  • Sitenizin özgün ve kaliteli içeriğe sahip olması çok önemlidir. Kopya içeriklerden uzak durulması gerekir. Ziyaretçilerinizin site içerisinde geçirdiği zaman ve trafik kaynakları SEO sıralamasını önemli ölçüde etkilemektedir.
SEO Nasıl Yapılır
nasıl yapılır, seo hakkında bilinmesi gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir