web sitesi nasıl kurulur, web sitesi tasarımı için neler gereklidir, web tasarımı hakkında genel bilgiler, web sitesi kurarken hangi yazılımı tercih etmeliyiz

Değerli Blog Takipçilerimiz ! Eminim ki hepinizin sorduğu soru Web Sitesi Nasıl Kurulur ? Web Tasarımı Hakkında Genel Bilgiler ?

İşte bu ve benzeri bir çok sorunuzun cevabını ” Web Sitesi Nasıl Kurulur ” ” Web Tasarımı Hakkında Genel Bilgiler ” başlıklı bu yazımızda bulacaksınız. İlk olarak web sitesi kurmak için neler gereklidir ? sorusunun cevabı ile başlayalım.

Web Sitesi Nasıl Kurulur ? Web Tasarımı Hakkında Genel Bilgiler ?

İlk olarak web sitemizi oluşturacağımız bir alan adına ( domain ) ihtiyacımız var. Alan Adı ( Domain ) alacağınız bir çok firma bulunmaktadır. İsim Tescil, GoDaddy, Markum bunlardan en çok bilinenleri. Domain ve Hosting alımı ile ilgili bilgilendirme yazımız ” Hangi Domain ve Hosting Firmalarına Güvenmeliyiz ” başlıklı yazımızda inceleyebilirsiniz.

Satın alacağınız alan adını sorgulatarak müsaitliği mevcut ise satın alabilirsiniz. Alan adları uzantılarına göre ( .com, .org, .net vb… ) fiyat farklılıkları göstermekte olup, bazı firmalar aylık ödeme ile, bazı firmalar yıllık ödeme ile çalışmaktadır. Bizim tavsiyemiz alan adınızı en az 5 yıllık almanız. Bu şekilde bir alım yapılması, tarafından arama kriterlerine ve sıralamalarına etki etmektedir. Google sıralamalarına etki eden faktörleri ” Google tarafından belirlenen 200 arama kriteri ” başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz. Tercih edeceğiniz Alan adınızın SEO’ya etkisi bulunur. Bu yüzden alan adınızı çok dikkatli seçmenizi öneriyoruz.

Alan adınızı aldıktan sonra sıra hosting ( barındırma ) satın almaya geliyor. Yukarıda bahsettiğimiz firmalar aynı zamanda hosting hizmetide sunmaktadır. Hosting alımında dikkat etmemiz gereken en önemli husus hosting paketinin disk alanı, trafik kapasitesi, sunucunun işlemci hızı vb…. kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu tercihimizi, sitemizde neleri barındıracağız, hangi kapasitede olacak, sitemizden ne bekliyoruz ? gibi soruların cevabını çok iyi bir şekilde planlamak olacak.

Alan adımızı ve Hosting paketimizi satın aldık. Şimdi sıra sağlayıcı tarafından verilen şifreler ve panel bilgileri ile satın almış olduğumuz alan adını, hosting paketimize tanımlamak ve web sitemizde kullanacağımız yazılımı yüklemeye geliyor. Web sitesi tasarımı konusunda bir çok program, yazılım bulunmaktadır. Bizim tavsiyemiz, kriterlerine uygun, açık kaynak kodlu olarak sunulan, seo kriterlerine adaptasyonu kusursuz, herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilecek olan ve sürükle bırak mantığına dayalı olan wordpress‘tir. Web Sitesi Kurarken Hangi Yazılımı Tercih Etmeliyiz ? başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Bir çok firma yukarıda bahsettiğimiz kurulum aşamalarında destek vermektedir. Şayet wordpress kuracakanız WordPress Kurulumu hakkında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Unsalanweb Tasarım Bilişim Hizmetleri Onur Ünsalan
Web Sitesi Nasıl Kurulur ? Web Tasarımı Hakkında Genel Bilgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir